Darmowa dostawa od 109 zł 665 105 900 Email biuro@greenpharm.pl 0.00  Twoje konto

CBD a endometrioza – jak może pomóc?

Endometrioza jest chorobą coraz powszechniej występującą wśród kobiet, która charakteryzuje się pozamacicznym rozrostem endometrium (tkanki wyścielającej macicę). Choroba ta wiąże się z silnym bólem, pojawiającym się w nieprawidłowych miejscach rozrostu tkanki, które reagują na zmiany związane z cyklem miesiączkowym, podobnie jak tkanki wyściółki macicy. Endometrioza jest chorobą coraz powszechniej występującą wśród kobiet, która charakteryzuje się pozamacicznym rozrostem endometrium (tkanki wyścielającej macicę). Choroba ta wiąże się z silnym bólem, pojawiającym się w nieprawidłowych miejscach rozrostu tkanki, które reagują na zmiany związane z cyklem miesiączkowym, podobnie jak tkanki wyściółki macicy. W medycynie głównego nurtu leczy się ją przy pomocy leków hormonalnych lub zabiegów chirurgicznych, co nie zawsze wiąże się ze skutecznością i może nieść ze sobą duże ryzyko i skutki uboczne. W ostatnim czasie dostrzeżono potencjał w zastosowaniu konopi u chorych na endometriozę.

W jaki sposób kannabinoidy mogą być pomocne w jej leczeniu?

Zauważono, że układ endokannabinoidowy przyczynia się mechanizmów odpowiadających za obwodowe unerwienie nieprawidłowych narośli oraz bólu związanego z endometriozą. W związku z tym kannabinoidy mogą przede wszystkim okazać się skutecznym narzędziem w walce z bólem wśród kobiet cierpiących na endometriozę. Z uwagi na to, że dolegliwości bólowe są głównym objawem zmagających się z nią kobiet, zastosowanie konopi może znacznie podnieść komfort ich codziennego funkcjonowania.

Olejki konopne Green Pharm

Każdy sprzedawca przekonuje o najwyższej jakości swoich produktów, co niekoniecznie musi być zgodne z prawdą. Chcąc pozwolić ocenić w obiektywny sposób swoim obecnym i przyszłym klientom jakość naszych olejków, udostępniamy badania określające zarówno profile kannabinoidowe jak i poziom zanieczyszczeń. Wysoka jakość olejków konopnych jest dla nas priorytetem. Zależy nam na tym, aby klienci, którzy obdarzyli nas zaufaniem, mogli bezpiecznie korzystać z potencjału naszych produktów. Chcąc zapoznać się z jakością naszych olejków, zachęcamy do zapoznania się z wynikami ich analiz.
Sklep internetowy z produktami naszej marki.
Więcej produktów konopnych naszej marki znajdziecie w naszym sklepie internetowym Green Pharm. Dodatkowo możecie przeczytać tam mnóstwo przydatnych informacji o CBD.
Green Pharm – kontakt.
W przypadku pytań dotyczących produktów konopnych naszej marki Green Pharm, możecie się z nami skontaktować. Kontakt: Telefon: +48 665 105 900 E-mail: sklep@greenpharm.pl

Autor: Anna Klas - doradca konopny Green Pharm

Oceń post