Darmowa dostawa od 109 zł 665 105 900 Email biuro@greenpharm.pl 0.00  Twoje konto

Terpeny w produktach konopnych

Wśród osób zainteresowanych tematem konopi terpeny są pojęciem dobrze znanym. Czym właściwie są i jaka jest ich rola w tej drogocennej roślinie?

Wśród osób zainteresowanych tematem konopi terpeny są pojęciem dobrze znanym. Czym właściwie są i jaka jest ich rola w tej drogocennej roślinie?

Terpeny w produktach konopnych.

Jak dotąd określonych zostało około 20 tysięcy różnych rodzajów terpen. Odnaleźć je można w przeważającej ilości roślin, a w konopiach występuje ich ponad 140. To właśnie terpeny odpowiedzialne są za unikalny smak oraz zapach rośliny, jednak na tym ich rola się nie kończy. Ich głównym zadaniem jest obrona rośliny przed szkodnikami, bakteriami, promieniami UV oraz innymi zagrażającymi czynnikami. To, że terpeny występują również w owocach i warzywach powoduje, że w niektórych odmianach konopi odnaleźć można nuty zbliżone do m.in. cytrusów, jagód, drzew czy ziół. Prowadzone badania nad terpenami wykazują wiele różnych właściwości terapeutycznych, dlatego stosując konopie do celów leczniczych, powinniśmy kierować się ich profilem terpenowym. Jeśli lubicie delektować się oryginalnymi nutami smakowymi i zapachowymi konopi, zapraszamy odwiedzenia naszych punktów sprzedaży lub sklepu internetowego. Znajdziecie tam wyłącznie produkty wysokiej jakości, bogate w rożnego rodzaju terpeny.

Sklep internetowy z produktami pochodzenia konopnego.

Więcej produktów pochodzenia konopnego znajdziecie w naszym sklep internetowym Green Pharm. Dodatkowo możecie przeczytać tam mnóstwo przydatnych informacji o CBD.

Green Pharm - kontakt.

W przypadku pytań dotyczących produktów pochodzenia konopnego z marki Green Pharm, możecie się z nami skontaktować.

Kontakt:

Telefon: +48 665 105 900

E-mail: sklep@greenpharm.pl

Oceń post